Dosya İsmine Göre Ara
Yazara Göre Ara
Dosyala Türleri

Kadın Cinselliği


Administ 05-02-2014
Dosya:
Kadın Cinselliği...

Yazar / Kaynak:

Kategori:

Dosya Formatı:

Dil - Çevirmen:
Türkçe

İndirme:
1172

Görüntüleme:
2924Özet:

Kadınlar açısından cinsellik, deneyime bağlı olarak bazen hoş, keyifli, romantik, sıcak bir yakınlaşma, bazen bir zorunluluk dolayısıyla da çekince ve tiksinme kaynağı olarak yaşanır. Cinselliğin sağlıkla birlikte anılması ilk bakışta garip gelebilir. Ancak cinsel sağlıktan söz edebilmek için zorunlulukolarakyaşanmamasıönkoşuldur.
Kliniğegelenkadınhastalarıntemelsorunlarınınyavajinismusyadacinselisteksizlikolmasıbualanınkadınlar açısındannedenlisorunlubiralanolduğunaişaretetmektedir.
Oysa 20. yüzyılda yapılan bilimsel çalışmalar açıkça ortaya koymaktadır ki, cinsel sağlık hem bireysel hem de toplumsalsağlıkaçısındanönemlidir.
Aslında cinsel sağlık, sağlıklı üremeden çok daha fazla bir şeydir. Zildberg'in çok güzel ifade ettiği gibi “cinsellikbacaklarımızınarasındadeğilkulaklarımızınarasındadır.”


Kullanıcı Yorumları (0)

Bu dosyaya daha yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz.
ZiyaretçiTarih: 19-05-19 09:25:38Facebook sayfamızı beğenseneRastgele Dosyalar


Kimsesiz Kitaplar, hiç bir dosyayı kendi sunucusunda barındırmaz. kimsesizkitaplar.com üzerinden paylaşılan dosya bağlantılarınının kaldırılmasını istiyorsanız lütfen bize bildiriniz. İletişim: info@kimsesizkitaplar.com
info@kimsesizkitaplar.com | WebSiteniOlustur | Kimsesiz Kitaplar | ip: 35.175.248.25
kimsesizkitaplar Anasayfakimsesizkitaplar Facebook sayfasıkimsesizkitaplar Twitter hesabıkimsesizkitaplar Google Plus sayfası