Dosya İsmine Göre Ara
Yazara Göre Ara
Dosyala Türleri

Hercule’ün On İki Görevi


Admin 05-02-2014
Dosya:
Hercule’ün On İki Görevi...

Yazar / Kaynak:


Dosya Formatı:

Dil - Çevirmen:
Türkçe

İndirme:
216

Görüntüleme:
4339Özet:

Dış görünümüyle Hercule Poirot’nun mitolojik Yunan kahramanı Hercule (Hercule) ile uzaktan yakından bir benzerliği yoktu. Fakat bu zeki dedektif de Hercule gibi toplum içinde meydana gelen tatsız olayların sorumlularını bulup yakalamakta ustaydı.
Emekli olmasına yakım, on iki vakanın çözümünü üstlenen Poirot, tarihte işlenmiş suçlardan çıkaranlar yapıp becerilerini kahramanca kullanarak olayları çözümleyebilecekti.
"Suçluları ortaya çıkaran on iki harika buluş... Emsalsiz iki kişi; Poirot ve Agatha, ortaklıklarının zirvesindeler." Sunday Expres.


Kullanıcı Yorumları (0)

Bu dosyaya daha yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz.
ZiyaretçiTarih: 19-04-24 16:10:31Facebook sayfamızı beğensene

Hercule’ün On İki Görevi


Admin 05-02-2014
Dosya:
Hercule’ün On İki Görevi...

Yazar / Kaynak:


Dosya Formatı:

Dil - Çevirmen:
Türkçe

İndirme:
119

Görüntüleme:
4290Özet:

Yunan mitolojisinde Herakles, Roma Mitolojisi'nde Hercule olarak bilinir, Zeus ile Miken kralının kızı Alkmene'nin oğludur. Kadına aşık olan Zeus ona kocası kılığında yaklaşmıştır. Herakles'in Zeus'un çocuğu olduğunu anlayan Hera onunla sürekli uğraşmış ve ölümüne neden olmuştur. Herakles doğduğu günden itibaren tanrısal bir kuvvete sahiptir. Hera'nın gönderdiği iki zehirli yılanı öldürdüğünde henüz birkaç günlük bebektir.
Herakles üstün bir eğitim görmüştür. En iyi yaptığı işler ok atmak, at sürmek ve güreşmektir. 18 yaşına geldiği zaman Kitharion ormanlarında yaşayan ünlü canavarı öldürmüştür. Kendisine ödül olarak Thebai kralının kızı Megara verilmiştir. Bu kızdan üç oğlu olmuştur. Hera işe karışarak Herakles'i çıldırtmış, Herakles de kendi karısını ve çocuklarını öldürmüştür. Suçlarından arınması için Miken kralının hizmetine girip, onun her istediğini yapması gerekmiştir. Kralın Herakles'e yaptırdığı 12 işe mitolojide Herakles'in 12 görevi veya işleri denir.Ayrıca çok güçlü bir karakter olarak da bilinir. Hercule’ün 12 görevi şunlardır:


Kullanıcı Yorumları (0)

Bu dosyaya daha yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz.
ZiyaretçiTarih: 19-04-24 16:10:31Facebook sayfamızı beğenseneRastgele Dosyalar


Kimsesiz Kitaplar, hiç bir dosyayı kendi sunucusunda barındırmaz. kimsesizkitaplar.com üzerinden paylaşılan dosya bağlantılarınının kaldırılmasını istiyorsanız lütfen bize bildiriniz. İletişim: info@kimsesizkitaplar.com
info@kimsesizkitaplar.com | WebSiteniOlustur | Kimsesiz Kitaplar | ip: 3.95.23.35
kimsesizkitaplar Anasayfakimsesizkitaplar Facebook sayfasıkimsesizkitaplar Twitter hesabıkimsesizkitaplar Google Plus sayfası